سرد ایران روسیه میلیون ایرانی بازیکن

سرد: ایران روسیه میلیون ایرانی بازیکن دریافت دریافتی بازیکنان جام جهانی جام جهانی یک میلیون دلار

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

پیش از شروع جام جهانی، رقم‌های متفاوتی راجع به دریافتی باشگاه‌هایی که بازیکنان‌شان در روسیه حاضرند عنوان می‌شد که غلط های زیادی داشت. بازار ورزش در این گزارش رق

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

عبارات مهم : ایران

پیش از شروع جام جهانی، رقم های متفاوتی راجع به دریافتی کلوب هایی که بازیکنان ارزش در روسیه حاضرند عنوان می شد که غلط های زیادی داشت. بازار ورزش در این گزارش رقم دریافتی دقیق کلوب های فوتبال که طی «برنامه منافع کلوب های جام جهانی» از سوی فیفا پرداخت می شود را بررسی کرده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ سال های سال، کلوب های فوتبال به فیفا انتقاد داشتند که بازیکنان ارزش در طول سال به دفعات باید در اختیار تیم ملی قرار بگیرند و در وقت اجرای جام جهانی، نزدیک به ۲ ماه در اختیار فدراسیون باشند. ولی در حالی که در آن مدت حقوق و دستمزدشان را کلوب پرداخت می کند.

این اعتراضات به حدی رسید که اتحادیه کلوب های اروپا از طرف همه کلوب های حاضر در جام جهانی و فیفا به این توافق رسیدند که بخشی از درآمدهای حاصله فیفا از محل جام جهانی، به کلوب هایی که در آن جام بازیکن دارند برسد. جام جهانی ۲۰۱۰، فیفا ۴۰ میلیون دلار به این برنامه تخصیص داده شده است داد. این عدد در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به ۷۰ میلیون دلار رسید و با رشدی چشمگیر (به لطف حقوق پخش تلویزیونی) در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ۲۰۹ میلیون دلار رسید.

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

این پول، می رسد به کلوب هایی که طی ۲ سال آخر منتهی به جام جهانی، بازیکنی داشته اند که در جام جهانی بازی کرده هست. شاید همینجاست که بسیاری از رسانه های ایرانی اعداد را اشتباه محاسبه کرده اند و سهم هر بازیکن را بسته به باشگاهی که حین جام جهانی در آن بوده در نظر گرفته اند.

مثلا اگر بازیکنی ۲ سال پیش در باشگاهی بازی می کرد و سال منتج به جام جهانی در باشگاهی دیگر توپ می زد، هر دو کلوب از این پول سهم دارند.

پیش از شروع جام جهانی، رقم‌های متفاوتی راجع به دریافتی باشگاه‌هایی که بازیکنان‌شان در روسیه حاضرند عنوان می‌شد که غلط های زیادی داشت. بازار ورزش در این گزارش رق

نحوه محاسبه به این ترتیب هست؛

الف. در جام جهانی ۳۲ تیمه (تا قبل از جام جهانی ۲۰۲۶ که ۴۸ تیمه می شود) ۷۳۶ بازیکن (هر تیم ۲۳ نفر) وجود دارد. با محاسبه زمانی حضور تیم هایی که در مرحله گروهی و بعد از آن در سایر مراحل از بین بردن می شوند کلوب ها بابت هر بازیکن-روز ۸۵۳۰ دلار از فیفا دریافت می کنند. در نظر داشته باشید تعداد روزهای مد نظر فیفا از دو هفته مانده به بازی افتتاحیه شروع و تا یک روز بعد از آخرین بازی تیم ملی هر بازیکن در جام جهانی محاسبه می شود. یعنی کشور عزیزمان ایران که در مرحله گروهی از بین بردن شده است ۲۶ روز از فیفا پول می گیرد.

ب. این که بازیکن ها در دو سال منتهی به جام جهانی در کدام کلوب بازی می کردند مهم هست. مانند جدول زیر:

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

جولای تا سپتامبر ۲۰۱۶ (۱۰ تیر تا ۸ مهر ۱۳۹۵)

اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۶ (۹ مهر تا ۱۰ دی ۱۳۹۵)

پیش از شروع جام جهانی، رقم‌های متفاوتی راجع به دریافتی باشگاه‌هایی که بازیکنان‌شان در روسیه حاضرند عنوان می‌شد که غلط های زیادی داشت. بازار ورزش در این گزارش رق

ژانویه تا مارچ ۲۰۱۷ (۱۱ دی ۱۳۹۵ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۶)

آوریل تا جون ۲۰۱۷ (۱۲ فروردین تا ۹ خرداد ۱۳۹۶)

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

یک سوم از کل درآمد مربوط به هر بازیکن

جولای تا سپتامبر ۲۰۱۶ (۱۰ تیر تا ۸ مهر ۱۳۹۶)

اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۶ (۹ مهر تا ۱۰ دی ۱۳۹۶)

ژانویه تا مارچ ۲۰۱۷ (۱۱ دی ۱۳۹۵ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۷)

آوریل تا می ۲۰۱۷ (۱۲ فروردین تا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷)

یک سوم از کل درآمد مربوط به هر بازیکن

جون تا جولای ۲۰۱۷ (۱۰ خرداد تا ۱۰ تیر ۱۳۹۷)

یک سوم از کل درآمد مربوط به هر بازیکن

به طور ساده، باشگاهی که بازیکنش را ۲ سال است در اختیار دارد و در جام جهانی حاضر هست، کل مبلغ مربوطه را می گیرد، باشگاهی که بازیکنش یک فصل آخر جام جهانی جهت توپ زده دوسوم را می گیرد و باشگاهی که فصل ماقبل منتهی به جام جهانی بازیکنی در جام جهانی داشته یک سوم را دریافت می کند.

مثالی که خود فیفا جهت درک بهتر نحوه محاسبه زده به این شرح است:

بازیکن x به تیم ملی A دعوت شده است تا در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازی کند. بازیکن x در وقت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با کلوب y قرارداد دارد.

بازیکن x از در جولای ۲۰۱۷ از کلوب z به کلوب y پیوسته است.

تیم ملی A در یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه از بین بردن می شود. یعنی از دو هفته مانده به جام جهانی تا فردای آخرین بازی اش، مجموعا ۳۹ روز به همراه تیم ملی A بوده. ۳۹ روز ضرب در ۸۵۳۰ دلار می شود ۳۳۲ هزار و ۶۷۰ دلار سهم این بازیکن که فیفا پرداخت می کند.

این پول باید بین کلوب های y و z تقسیم شود. کلوب y دو سوم رقم مذکور را می گیرد و کلوب z یک سوم آن را.

بازیکنان تیم ملی کشور عزیزمان ایران بازیکن چه کلوب هایی هستند؟

چارت پایین نشان می دهد سهم هر کلوب از حضور کشور عزیزمان ایران در جام جهانی روسیه چند نفر است.

نکته ولی اینجاست که این ها آخرین کلوب های بازیکنان تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی هستند. بسیاری از این بازیکنان سابقا در کلوب های دیگری بازی می کردند. یک سوم از سهمی که مهدی طارمی و رامین رضاییان دارند به حساب کلوب پرسپولیس واریز خواهد شد.

سهم کلوب های ایرانی

با توجه به تعداد بازیکنان شاغل در لیگ کشور عزیزمان ایران در تیم ملی که در جام جهانی روسیه حاضر بودند به اضافه بازیکنانی که در دو سال اخیر مدتی را در لیگ کشور عزیزمان ایران گذرانده اند کلوب های ایرانی مجموعا ۲ میلیون و ۵۲۴ هزار دلار از فیفا دریافت خواهند کرد.

این عدد کشور عزیزمان ایران را در رتبه بیستم درآمدها در بین کشورها گذاشته هست. در ۲ سال گذشته کلوب های ۵۳ کشور متفاوت حداقل یک بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشته اند.

رتبه اول در اختیار انگلیس قرار دارد. تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در جام جهانی نه فقط در لیگ برتر، که در لیگ قهرمانی انگلیس (یک دسته پایین تر از لیگ برتر) شاغل هستند. به همین خاطر کلوب های انگلیسی مجموعا نزدیک به ۳۷ میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

جالب است که با توجه به تعداد کم لژیونرهای عربستان سعودی و حضور زیاد بازیکنان تیم ملی این کشور در لیگ عربستان، این کشور در بین ۱۰ کشور پردرآمد جام جهانی در «برنامه منافع کلوب های فیفا» قرار دارد.

استقلال، منتفع ترین کلوب ایرانی

استقلال با داشتن ۴ بازیکن در جام جهانی بیشترین درآمد را در بین کلوب های ایرانی از سوی فیفا دارد. پرسپولیس اگرچه ۲ بازیکن در جام جهانی داشت، با توجه به حضور بازیکنانی دیگر در فصل قبل به درآمد ۷۳۴ هزار دلاری رسید.

تیم پدیده نیز به خاطر حضور خانزاده در روسیه منتفع شد. خانزاده دو فصل پیش جهت سیاه جامگان توپ می زد. به همین خاطر سیاه جامگان نیز حدود ۸۷ هزار دلار از فیفا دریافت می کند.

قطعا یکی از پرسشها فدراسیون فوتبال ایران، دریافت این پول ها از فیفاست که با توجه به وضع مجدد تحریم ها از سوی امریکا، دریافت آن سخت به نظر می رسد.

نرخ ارز نیز از دیگر پرسشها کلوب ها خواهد بود. با توجه به پرسشها خرید و فروش ارز و قیمت های متفاوت در ایران، باید دید کلوب ها چه راهکاری جهت تبدیل این مبالغ پیدا می کنند.

با توجه به این که، به خصوص کلوب های پرسپولیس و استقلال بدهی های ارزی زیادی دارند، شاید بهتر باشد بدون دریافت این پول، آن را مستقیما به طلبکاران ارزی خود پرداخت کنند تا این که یک بار در کشور عزیزمان ایران به قیمت دلار دولتی (۴۲۰۰ تومان) بفروشند و سپس جهت پرداخت بدهی ها با قیمت هایی بالاتر ارز تامین کنند.

۱۰ کلوب پردرآمد از محل برنامه منافع کلوب های فیفا

رئال مادرید پردرآمدترین کلوب هست. این کلوب شاید به اندازه منچسترسیتی ملی پوش نداشته باشد ولی توصیه باز در بازیکنانی است که در آخر فصل پیش از این تیم جدا شدند.

جالب است بدانید پردرآمدترین کلوب آسیایی الهلال ریاض است که بیشترین ملی پوش را در بین سایر کلوب های عربی داشت.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | میلیون | ایرانی | بازیکن | دریافت | دریافتی | بازیکنان | جام جهانی | جام جهانی | یک میلیون دلار

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

درآمد یک میلیون دلاری استقلال از جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog